Certifikační audity

Informace o certifikaci

Certifikaci provádějí na základě zvláštního oprávnění (akreditace) certifikační orgány. Vedle certifikace systémů managementu se můžete běžně setkat s certifikací výrobků a pracovníků.

Nejběžnější „systémovou certifikací“ je certifikace systému managementu kvality podle normy ISO 9001:2015 (dříve ISO 9001:2008 a 9001:2000). Tu doplňují certifikace podle různých sektorových norem platných v určitých odvětvích (např. IATF 16949 v automobilovém průmyslu, IRIS v železničním průmyslu, ISO 13485 ve zdravotnictví). Roste zájem o certifikaci systému environmentálního managementu (EMS) podle normy ISO 14001 a systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OHSMS) podle normy ISO 45001.

V České republice působí vedle tuzemských certifikačních orgánů (akreditace u Českého institut pro akreditaci) řada renomovaných mezinárodních certifikačních orgánů, které dosahují uznání v mnohem rozsáhlejší oblasti – některé skutečně celosvětově. Zpravidla jsou akreditovány ve Velké Británii, v Německu, Holandsku, Francii, USA, Kanadě, Japonsku, Rusku apod.

Informace o certifikačních orgánech Vám rádi sdělíme, nezávazně můžeme pomoci i s výběrem pro Vás nejvhodnějšího certifikačního orgánu. Poradenská společnost AUROS PB působí nezávisle na certifikačních orgánech a v rámci spolupráce nechává konečné rozhodnutí o výběru partnera pro certifikaci na klientech.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem certifikačního orgánu – dotazy pište elektronickou poštou nebo nám zavolejte na 318 633 241.